Fotoboard – innowacyjny pomysł prezentacji zdjęć

zdjecia wydrukowane na piance

Poszukujesz oryginalnego sposobu na ekspozycję zdjęć, a popularne fotoalbumy i fotoksiążki już Ci się znudziły? A może chciałbyś zaprezentować wykonane przez siebie zdjęcia na niewielkiej autorskiej wystawie? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, zainteresuj się fotoboardem – innowacyjnym sposobem prezentacji zdjęć.

Czym jest fotoboard?

Najprościej rzecz ujmując, fotoboard to zdjęcie wydrukowane w wysokiej jakości na piance polisterynowej. Jego atutem jest usztywnienie fotografii przy jednoczesnym zachowaniu lekkości konstrukcji. Fotoboardy drukowane są na piance o grubości 5 lub 10 mm w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym (kolor pianki widoczny jest na rancie obrazu). Nadruk wykonany jest w jakości 12-kolorowego druku pigmentowego, co pozwala doskonale odwzorować pełną kolorystykę zdjęcia. Dopełnieniem wydruku jest możliwość wykorzystania różnorodnego podłoża: błysk, perłowego, jedwabnego czy powlekanego matu.

Profesjonalne wystawy

Fotoboard to produkt polecany szczególnie profesjonalnym fotografom poszukującym praktycznych rozwiązań w zakresie prezentacji swoich zdjęć na autorskich wystawach. Dostępne w ofercie drukarni większe formaty pozwolą właściwie wyeksponować fotograficzne dzieło. Ponadto podłoże fine art, które jest dedykowane wydrukom artystycznym, zapewni właściwą trwałość barw, a tym samym pozwoli eksponować wydrukowaną fotografię przez dłuższy czas. Szczególnie wymagające projekty i klienci mogą również skorzystać z indywidualnie sprofilowanych papierów pod kątem reprodukcji kolorów, dzięki czemu wydruk zdjęcia szczególnie wyeksponuje wyraz artystyczny fotografii.

Domowe zacisze

Jednak fotoboardy powoli przestają być rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie artystom i fotografom. Coraz częściej sięgają po nie klienci indywidualni, którzy chcą mieć w swoim mieszkaniu oryginalny wystrój. Na fotoboardzie można wydrukować wszystko – własne zdjęcie z wakacji, fotografię z sesji ślubnej, a nawet grafikę pobraną z banku darmowych zdjęć. Oczywiście istotna jest rozdzielczość zdjęcia dopasowana do rozmiaru fotoobrazu. Dostępne formaty pozwalają jednak dobrać odpowiedni rozmiar pianki nie tylko do drukowanej fotografii, ale również do wnętrza, w którym fotoboard ma wisieć. Lekka konstrukcja i łatwe mocowanie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub haczyków sprawiają, że fotoboard może stać się ozdobą niemal każdego wnętrza w mieszkaniu. Tym bardziej że wydruk zdjęcia na piance to wydatek w granicach kilkudziesięciu złotych.

Wskazówka! Fotoboard może być też ciekawym pomysłem na oryginalny prezent. Wydruk wspólnego zdjęcia z wakacji będzie miłą niespodzianką dla Twojego partnera, a fotoboard z wizerunkiem ukochanych wnuków z pewnością zajmie czołowe miejsce w salonie dziadków.

 Oryginalne kompozycje

Wbrew pozorom fotoboard daje wiele możliwości kompozycyjnych. Po pierwsze, dzięki różnorodnym szablonom może zaprojektować indywidualny układ obrazu. Ponadto wydruk wielkoformatowego zdjęcia na kilku zróżnicowanych rozmiarowo piankach pozwala stworzyć oryginalną kompozycję na ścianie. Przecież tryptyki były modne już w czasach Michała Anioła… Pozwól ponieść się swojej fantazji i stwórz za pomocą fotoboardów swoje niepowtarzalne, prywatne dzieło!

Szukasz punktu z kompleksowymi usługami foto? Skontaktuj się z naszym specjalistą i poznaj naszą bogatą ofertę.

Monika Lisiecka – monika@albumfotograficzny.pl

Ostatnio zmodyfikowane: 6 listopada, 2017

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!