Organizujesz spotkanie autorskie w księgarni? Przygotuj gadżety reklamowe

Organizujesz spotkanie autorskie w księgarni? Przygotuj gadżety reklamowe

Spotkania autorskie to doskonały sposób na promocję literatury. Samym autorom pozwalają one na bliski kontakt z czytelnikami i nawiązywanie relacji. Dla księgarni organizacja tego typu wydarzeń jest znakomitą metodą na promocję i przyciągniecie szerokiego grona potencjalnych klientów. Spotkanie warto jednak odpowiednio zaplanować. Dobrym pomysłem jest przygotowanie gadżetów reklamowych, które otrzymają wszyscy uczestniczy. Co wśród nich powinno się znaleźć? Sprawdzonym upominkiem dla miłośników literatury będą zakładki do książek z logo księgarni.

Spotkania autorskie – sprawdzony sposób na reklamę księgarni

Księgarnie stacjonarne mają obecnie dużą konkurencję ze strony sklepów internetowych sprzedających zarówno książki drukowane, jak i e-booki. Z tego powodu warto zadbać o wizerunek marki i stworzyć klimatyczne miejsce, które dla wielu osób stanie się ważnym punktem na mapie miasta. Jak to zrobić? W przyciąganiu klientów pomaga organizacja imprez kulturalnych. W dobie tuż po zakończeniu pandemii wiele osób naprawdę chętnie odwiedza ciekawe wydarzenia organizowane off-line. Spotkania autorskie to sprawdzony sposób na promocję każdej księgarni. Warto o nich dużo wcześniej poinformować w mediach społecznościowych marki i wspólnie ze zgromadzoną już społecznością odliczać dni do wydarzenia.

Zarówno wydawnictwa, jak i sami pisarze bardzo chętnie korzystają z tego typu okazji, aby promować swoje dzieła. Pozwalają one nawiązywać bliższe relacje z czytelnikami, którzy nie tylko zakupią kolejne książki, ale i mogą umieścić ciekawe recenzje czy polecania w Internecie. Dla księgarni organizacja takiej imprezy jest naprawdę dużą szansą na promocję. Przyciąga miłośników danego typu literatury, zwraca uwagę recenzentów, a często także lokalnych mediów. Warto przygotować ciekawy program wystąpienia oraz prezenty dla przybyłych gości. Wśród gadżetów świetnie sprawdzą się personalizowane zakładki do książek, które doceni każdy miłośnik czytania.

Personalizowane zakładki do książek – praktyczny upominek reklamowy

Wydaje Ci się, że zakładki do książek to nieco banalny sposób na promocję, który już od dawna jest wykorzystywany przez Twoją konkurencję? Pamiętaj, że sprawdzone rozwiązania często są najlepsze. Gadżety reklamowe odgrywają swoją rolę, gdy w sprytny sposób przemycają identyfikację wizualną i dane firmy, ale zarazem są praktyczne oraz przydatne na co dzień.

Osoby, które przychodzą na spotkania autorskie z pisarzami, najczęściej interesują się literaturą, śledzą nowości wydawnicze i dużo czytają. Personalizowane zakładki do książek na pewno więc nie trafią do kosza tak jak to się często dzieje np. z ulotkami rozdawanymi na ulicach. Za każdym razem będą one obdarowanym przypominać o księgarni, która je rozdawała. To pomaga budować relację i sprawia, że klienci wracają po kolejne książki.

Jakie zakładki do książek wybrać na spotkanie autorskie?

Spotkania autorskie w księgarniach stanowią rodzaj odświętnego eventu dla branży wydawniczej i czytelników, dlatego warto zadbać o ciekawy program wydarzenia. Uczestnicy mogą wtedy nie tylko osobiście poznać swojego ulubionego pisarza, ale także zadawać mu pytania i wiele dowiedzieć się np. o etapach tworzenia ostatniego dzieła. Najczęściej są pełne ciekawostek, wymiany opinii, żartów i dobrej zabawy. Wiele osób ceni również możliwość otrzymania autografu.

Upominki reklamowe przygotowane na taką imprezę powinny być dobrej jakości. Zakładki standardowe najczęściej dodawane są do większych zakupów, dlatego na spotkanie autorskie warto zamówić bardziej ekskluzywne projekty. Najlepsze będą grube zakładki na papierze fakturowanym. Są one sztywniejsze, bardziej wytrzymałe, nie zaginają się i nie niszczą. Dobre podłoże i profesjonalny druk to jednak jedynie połowa sukcesu.

Bardzo ważny jest także projekt. Najlepiej, gdy obok logo i danych kontaktowych księgarni pojawią się nawiązania do wydarzenia. Mogą to być cytaty i motta z dzieła pisarza, który był gościem księgarni oraz data spotkania. Dodatkowym elementem będzie grafika przyciągająca wzrok. Taka zakładka ma szansę stać się jednym z ulubionych drobiazgów czytelnika zawsze towarzyszącym mu podczas ulubionej lektury.

Chcesz zamówić druk personalizowanych zakładek do książek? Drukarnia OllePrint realizuje indywidualne projekty na papierze standardowym i kaszerowanym.

Ostatnio zmodyfikowane: 17 maja, 2022

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!