Atrakcyjne zaproszenie z drukarni nie tylko na ślub

Autor | Bez kategorii

atrakcyjne zaproszenie

Zbliżająca się data zawarcia związku małżeńskiego, chrztu, I komunii – to najczęstsze okazje do zlecania specjalistom od cyfrowego druku przygotowania ciekawej formy powiadomienia gości o tych ważnych wydarzeniach. Wraz z drukarnią cyfrową jesteś w stanie zrobić piękne zaproszenia, które każdy zapamięta.

Oryginalność to podstawa

Cenimy sobie rzeczy piękne i unikatowe. Jedną z nich może być zaproszenie. Zrobione na szybko, na podstawie masowo powielanych wzorów, pewnie trafi do kosza lub na makulaturę. Pomysłowe, z atrakcyjną szatą graficzną, wydrukowane na wysokiej klasy papierze i spersonalizowane z pewnością znajdzie miejsce w wielu domowych archiwach. Będzie przez lata przypominać znajomym o wadze uroczystości, w której uczestniczyli i miłych chwilach spędzonych w gronie bliskich.

Przy dzisiejszych możliwościach druku cyfrowego to, jak zaproszenie będzie wyglądać, ograniczane jest praktycznie tylko naszą wyobraźnią oraz umiejętnościami grafika. Niewykluczone także, że stworzone przez nas dzieło stanie się interesującym źródłem inspiracji dla innych.

Nie tylko zaproszenia na ślub z drukarni

Okazji do wspólnej zabawy oraz spotkania z rodziną i znajomymi jest mnóstwo. Lubimy przecież celebrować urodziny, a zwłaszcza okrągłe rocznice – imieniny, różnego rodzaju jubileusze, spotkania klasowe, zmianę pracy na lepszą i lepiej płatną itd.

Pretekstem do przygotowania oryginalnego zaproszenia mogą być także bardziej szalone przedsięwzięcia, jak np. bal przebierańców zorganizowany w domu albo wspólne oglądanie zaćmienia Księżyca.

atrakcyjne zaproszenia

Przy tworzeniu możemy wykorzystać zdjęcia własne lub sięgnąć po darmowe fotografie wysokiej jakości udostępniane w Internecie przez wiele serwisów stockowych. Możemy także zdecydować się na niespotykany na co dzień format i zaprosić gości na planowane wydarzenie na przykład za pomocą karty o rozmiarze 15×20 cm albo w formacie A5.

Elegancji naszemu zaproszeniu doda wydruk na papierze perłowym wysokiej jakości, metalizowanym, barwionym w masie albo fakturowanym. Wybiórcze zastosowanie lakieru UV lub UV 3D pozwoli podkreślić najbardziej istotne detale. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie hot-stampingu. Ta technika pozwala na wyeksponowanie np. w kolorze złotym, srebrnym, białym ważnych elementów jak logo, imiona i nazwiska lub inicjały. Kolejnym sposobem na zwiększenie wizualnej atrakcyjności jest tłoczenie wybranych elementów

-Obecnie w ofercie drukarni mamy osobną sekcje wzornika, w której zamieszczamy papiery ozdobne. Oferujemy papiery fakturowane takie jak tintoretto gesso (który świetnie spełnia się w roli zaproszeń z akwarelowymi ilustracjami) perłowe, metalizowane oraz barwione w masie. Każdy z papierów został wyselekcjonowany i umieszczony w naszej ofercie, aby ta spełniała wszystkie wymogi klientów. Każdy papier ma inne właściwości i wyciąga inne zalety projektu. Dlatego też polecamy już na początku projektowania uwzględnić papier lub zapytać specjalistów Drukarni KSERKOP co doradzają. Oczywiście nasi specjaliści na życzenie klienta są wstanie sprowadzić papier z ofert papierni – mówi Radosław, grafik z firmy Kserkop.

Ważny właściwy dobór fontów

Nie tylko zaproszenia na ślub wykonane w drukarni mogą być spersonalizowane. Imię i nazwisko osoby zapraszanej, wydrukowane jak pozostała treść oraz wyeksponowane przez wytłoczenie lub pozłocenie, bez wątpienia wygląda bardziej elegancko niż wypisane długopisem czy flamastrem w przygotowanym na to miejscu. Z pewnością każdy z gości poczuje się w szczególny sposób doceniony, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Masz pytania dotyczące drukowania? A może chcesz wydrukować niestandardowy projekt? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Magdalena Wasik – magda.wasik@kserkop.pl

Warto także pamiętać o bardzo ważnej, choć często pomijanej kwestii. Gdy zaczniemy przygotowywać nasze małe dzieło sztuki, trzeba poświęcić trochę czasu na wybór fontu.  Jeśli nigdy tego nie robiliśmy, lepiej na początkowym etapie projektowania skorzystać z umiejętności grafików pracujących w drukarni. Wskażą taki, który pasuje do rodzaju zaproszenia i jest spójny z koncepcją planowanego wydarzenia. Dzięki temu zaproszenie będzie miało formę przejrzystą i przyjemną dla oka.

Ostatnio zmodyfikowane: 1 października, 2018

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!