Personalizowane zakładki do książek – praktyczny gadżet dla księgarni internetowych

Prowadzisz księgarnię internetową i poszukujesz sprawdzonego sposobu na jej promocję? Reklamę w mediach społecznościowych i na portalach gromadzących miłośników literatury warto połączyć z ciekawą strategią sprzedaży. Dobrym pomysłem będzie zamówienie gadżetów reklamowych i dołączanie ich do zamówień. Co idealnie sprawdzi się dla czytelników?  Zakładki do książek z logo swojej marki.

Unikalne i personalizowane zakładki do książek – gadżet reklamowy idealny dla każdego czytelnika

W świecie e-booków i audiobooków papierowe książki mają się bardzo dobrze. Mają one wielu zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie, że w ich prywatnej biblioteczce mogłoby zabraknąć ładnie wydanego dzieła ich ulubionego autora. Tradycyjne czytanie dla wielu osób ma w sobie coś z magii, której nie są w stanie zastąpić książki przeniesione na czytnik. Jak zaznaczyć, na której stronie skończyliśmy lekturę? Praktycznym drobiazgiem są zakładki do książek. Warto wykorzystać ich potencjał znany od wielu lat i zamówić druk zakładek z logo swojej księgarni.

Wysokiej jakości zakładki grube dwuwarstwowe na papierze kaszerowanym są bardzo odporne na zniszczenia, nie zaginają się i nie ścierają. Dzięki temu mogą stać się naprawdę wartościowym gadżetem reklamowym. Dobrym pomysłem na kampanię reklamową jest dołączanie ich do każdej zamówionej książki (lub całego zamówienia).

Jest to bardzo praktyczny prezent, który na pewno zostanie doceniony przez każdego miłośnika książek. Wywoła on radość, jest przydatny na co dzień, a logo marki sprawi, że będzie kojarzyć się z konkretną księgarnią. To sprawi, że wiele osób, które będą chciały kupić kolejne lektury, będzie pamiętać o firmie, która pozytywnie im się kojarzy i to właśnie tutaj będą szukać dzieł, które akurat chcą przeczytać.

Zakładki do książek z logo – stwórz oryginalny projekt

Oryginalne zakładki do książek dla dzieci i osób dorosłych pozwalają przemycić nie tylko nazwę swojej firmy i jej dane kontaktowe (adres strony księgarni i jej profili na FB czy numer telefonu do działu obsługi klienta). Jednocześnie stanowią świetną powierzchnię reklamową, która daje naprawdę duże możliwości.

Jak przygotować projekt i zlecić druk personalizowanych zakładek do książek?

Co zamieścić na tej mini-reklamie? Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłowości oraz strategii promocyjnej konkretnej księgarni. Zawsze sprawdzą się cytaty z literatury i zabawne hasła nawiązujące do czytelnictwa. Można także ułożyć własne hasło reklamowe, które stanie się myślą przewodnią marki. Tekst zawsze warto wzbogacić o drobne rysunki. Mogą to być zarówno zabawne historyjki obrazkowe, jak i zdjęcia. Pole popisu dla copywriterów i grafików jest ogromne.

Ważne, aby zamówione zakładki do książek były unikalne, ponieważ tylko wtedy staną się skutecznym gadżetem reklamowym, który klientom rzeczywiście będzie kojarzyć się z konkretną księgarnią online. Warto podkreślić, że taki drobny upominek w fizycznej postaci jest bardzo doceniany przez osoby robiące zakupy w Internecie, ponieważ pozwala nawiązać relację ze sprzedającym.

Zakładki do książek dla dzieci

W ofercie Twojej księgarni dużo miejsca zajmuje dział z literaturą dziecięcą? Bajki i baśnie, kolorowanki, książeczki edukacyjne i wspierające rozwój cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu rodziców dba, aby maluchy możliwie jak najwcześniej miały styczność z literaturą. Regularne czytanie dzieciom wspiera rozwój ich wyobraźni, uczy kreatywnego myślenia i przygotowuje do nauki w szkole.

Konkurencja w sprzedaży literatury dziecięcej jest naprawdę duża, dlatego warto zadbać o drobne gadżety, które pozwolą wyróżnić się na tle innych firm. Zakładki do książek dla dzieci świetnie sprawdzą się w tej roli. Powinny to być jednak ciekawe projekty. Kolorowy kartonik czy linijkę warto zamienić na zakładki nawiązujące do modnych utworów literatury dziecięcej, przedstawiających ulubionych bohaterów przedszkolaków.

Zakładki do książek – gdzie kupić?

Gdzie kupić zakładki do książek, które mogą stać się wizytówką i reklamą Twojej księgarni internetowej? Drukarnia OllePrint oferuje zakładki standardowe i grube zakładki dwuwarstwowe (kaszerowane) drukowane według indywidualnych projektów. To pozwoli Ci przygotować gadżety idealnie dopasowane do identyfikacji wizualnej Twojej marki i zaplanowanej strategii reklamowej.

Ostatnio zmodyfikowane: 11 maja, 2022

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!