Twoje zdjęcie z wakacji na ścianie

fotografie w dużym formacie

Fotografie w dużym formacie to doskonały sposób na oryginalny wystrój własnych czterech ścian. Dzięki nim możemy nie tylko upiększyć mieszkanie, ale także zachwycić znajomych ilustracją naszych wspomnień.

Z wakacyjnych wyjazdów przywozimy mnóstwo zdjęć. Robimy je aparatami cyfrowymi lub smartfonami. Zatem ilość ujęć limituje tylko wielkość pamięci w używanym sprzęcie. Pozwala to na zapisanie wielu obrazów i wybór tych najciekawszych po powrocie do domu.

Często wśród nich znajdują się zatrzymane w kadrach: romantyczne wschody i zachody słońca, klimatyczne uliczki Grecji lub Francji, piękne w swej surowości krajobrazy norweskich fiordów czy migawki z codziennego życia na orientalnych bazarach.

Fotografie nie tylko w albumie

Wiele osób poprzestaje na przeniesieniu plików do komputera. To nie do końca bezpieczna opcja, bo wskutek awarii sprzętu stracimy całe domowe archiwum.

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie wydruków i umieszczenie ich w albumie. Mamy wtedy do dyspozycji „papierową kopię zapasową”. Możemy również w dowolnym momencie sięgnąć w stronę półki i od razu, przewracając kolejne strony, wspominać niezapomniane chwile przeżyte podczas wakacyjnych wojaży.

Rozwój technologii pozwala obecnie na szybkie wykonanie wysokiej jakości fotografii w dużym formacie. Takie zdjęcia powieszone na ścianie w naszym mieszkaniu lub domu z pewnością dodadzą wnętrzom niepowtarzalnego wystroju.

fotografie w dużych rozmiarach

Wykonanie papierowej odbitki nigdy nie było tak proste

W czasach fotografii analogowej, by cieszyć się efektami naszych działań z aparatem w rękach, trzeba było wykonać kilka czasochłonnych czynności. Najpierw wywołać kliszę, potem wykonać stykówkę (miniatury z filmu), wybrać najlepsze ujęcia i zlecić ich naświetlenie na papierze światłoczułym.

Dzisiaj ten proces jest znacznie prostszy. O tym, które zdjęcia wydrukujemy, decydujemy, oglądając je na monitorze komputera lub ekranie laptopa. Potem wystarczy skopiować pliki na kartę pamięci lub pendrive’a i zanieść do zakładu fotograficznego.

Jest także jeszcze wygodniejszy sposób. Profesjonalne firmy udostępniają w Internecie specjalne aplikacje, przy pomocy których możemy wybrać parametry zdjęcia, np. jego format czy rodzaj papieru, i wysłać pliki wprost ze swojego komputera. Od razu też, bez konieczności szukania informacji w innym miejscu, dowiemy się, ile zapłacimy za usługę.

W KSERKOP Foto stosowane są  papiery bardzo wysokiej klasy od fuji oraz kodaka. Papiery te rozróżniamy też w zależności od struktury – lustre (jedwab) oraz gloss. Każdy z nich daje trochę inny efekt, więc klienci wybierają w zależności od potrzeb i prywatnych preferencji – mówi Radek, grafik z firmy Kserkop.

Zadbaj o szczegóły

Jeśli decydujemy się na odbitkę w dużym formacie lub fotoplakat, warto zwrócić uwagę na oprawę. Możemy wybrać fotoboard, czyli estetyczny i trwały wydruk na piance.

Dla osób najbardziej wymagających polecane są fotobrazy canvas, czyli zdjęcia na płótnie naciągniętym na drewniane krosno malarskie.

W związku z tym że canvas jest naciągnięty na ramę malarską, a samo podłoże bardzo dobrze imituje płótno malarskie, to fotoobraz canvas stanowi idealną opcję dla ludzi chcący postawić na oryginalny i świetnie wyglądający prezent lub ozdobę na ścianie. Ten produkt zawsze polecamy wymagającym klientom, którzy nie chcą nudnych i oklepanych wzorów, tylko czegoś co ich wyróżni i sprawi, że dając taki prezent zostaną zapamiętani – mówi Radek, grafik z firmy Kserkop.

fotografie w dużych rozmiarach

Postaw na oryginalność

Na półkach w marketach znajdziemy wiele gotowych i oprawionych obrazów z krajobrazami, zwierzętami, kwiatami, znanymi zabytkami. Cóż to jednak za przyjemność mieć na ścianie to samo, co tysiące innych osób?

Własne zdjęcie, wydrukowane w dużym formacie i w wysokiej rozdzielczości, pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat w kuchni, salonie lub sypialni. Oryginalny wystrój z pewnością zachwyci również znajomych, a nam pozwoli długo cieszyć się wakacyjnymi wspomnieniami.

Szukasz punktu z kompleksowymi usługami foto? Skontaktuj się z naszym specjalistą i poznaj naszą bogatą ofertę.

Monika Lisiecka – monika@albumfotograficzny.pl

Ostatnio zmodyfikowane: 31 lipca, 2018

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!