Jak wykorzystać fotoalbum w kontaktach biznesowych?

Autor | Printowe inspiracje, Trending

fotoalbum w kontaktach biznesowych

Fotoalbum z reguły kojarzy się z alternatywnym albumem na zdjęcia. Jednak tego rodzaju produkt doskonale sprawdzi się również w kontaktach biznesowych. Poniżej przedstawiamy kilka dowodów na to, że fotoalbum w biznesie to dobre rozwiązanie.

Nowoczesne portfolio

Większość firm posiada swoje portfolio w wersji elektronicznej – przykłady dotychczasowych realizacji chętnie są prezentowane na firmowych stronach internetowych. Jednak nie we wszystkich sytuacjach sprawdza się elektroniczne portfolio. Branżowe szkolenia, targi czy konferencje to okazja do nawiązania nowych biznesowych relacji. Namacalne, fizyczne portfolio może znacznie ułatwić to zadanie. Przedsiębiorcy, którym zależy na osiągnięciu efektu wow!, powinni rozważyć przygotowanie dla swoich rozmówców portfolio w formie… fotoalbumu jako ekskluzywnego katalogu. Wysokiej jakości wydruk zdjęć i zgromadzenie ich w estetycznej oprawie zrobi wrażenie na niejednym partnerze biznesowym. Ponadto poręczny rozmiar produktu pozwoli na wygodne zapoznanie się z jego zawartością. Portfolio w tej wyjątkowej formie to doskonały pomysł na wykorzystanie fotoalbum w biznesie.

Upominek biznesowy

Coraz więcej firm za kluczowe uważa utrzymanie relacji ze swoimi dotychczasowymi kontrahentami. Służą temu niekiedy dedykowane im spotkania czy skromne upominki biznesowe. Fotoalbum w biznesie doskonale sprawdzi się w tym drugim przypadku. Dobrze opracowany firmowy gadżet w postaci stylowego fotoalbumu będzie miłą niespodzianką dla kontrahenta. Co może oferować? Tutaj pole do popisu ma dział marketingowy firmy. Tego rodzaju fotoalbum w biznesie może dotyczyć zarówno określonego zagadnienia branżowego, jak też nawiązywać do okazji, z której został podarowany (np. Bożego Narodzenia). Wprawdzie powinna być w nim zachowana odpowiednia powaga i estetyka, jednak odrobina humoru również nikomu nie zaszkodzi. Taki upominek biznesowy jest też doskonałym sposobem na uwieńczenie realizacji dużego zlecenia dla kontrahenta. Fotoalbum zawierający historię przebiegu jego realizacji z pewnością będzie miłą pamiątką dla biznesowego partnera. Poza tym taki nietypowy podarunek wzmocni wizerunek przedsiębiorstwa dbającego o dobre relacje ze swoimi klientami. Ciekawym rozwiązaniem jest również wręczenie fotoalbumu prezentującego hobby prezesa bądź członka zarządu. Pozwala to wejść na inny poziom relacji z osobą obdarowywaną poprzez dzielenie się zainteresowaniami i wprowadzenie w w swój prywatny świat. W takim fotoalbumie mogą się znaleźć np. zdjęcia ptaków, architektury, zlotów samochodowych.

Prezent dla emeryta

Fotoalbum w biznesie sprawdzi się również jako podziękowanie dla wieloletniego pracownika firmy. Każdy kiedyś będzie musiał odejść ze swojej pracy. Osoby, które spędziły w danym przedsiębiorstwie większą część swojego życia, zasługują na odpowiednie pożegnanie ze strony pracodawcy. Przyjemnym podarunkiem dla przyszłego emeryta będzie firmowy fotoalbum przygotowany specjalnie dla niego. Zdjęcia siedziby firmy i kolegów z pracy będą z pewnością miłą pamiątką. Poza tym taki fotoalbum dedykowany odchodzącemu pracownikowi to subtelne podziękowanie za jego poświęcenie w pracy zawodowej.

Szukasz punktu z kompleksowymi usługami foto? Skontaktuj się z naszym specjalistą i poznaj naszą bogatą ofertę.

Monika Lisiecka – monika@albumfotograficzny.pl

 

Ostatnio zmodyfikowane: 13 lipca, 2018

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!