Papier perłowy – perełka wśród projektów

AdministratorAutor | Printowe inspiracje, Printowe porady

papier perłowy

Część projektów skierowanych do druku wymaga szczególnej oprawy. Papier perłowy to propozycja zwłaszcza dla tych wydruków, które powinny wyróżniać się estetycznym i gustownym wyglądem.

Papier perłowy niezwykle elegancki

To, co z pewnością wyróżnia papier perłowy na tle innych podłoży do druku, to niezwykle elegancki wygląd. Nie dość, że papier jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych (od stonowanego srebra i złota, przez różnorodne pastele, na intensywnych kolorach kończąc), to metalizowana powłoka dodaje podłożu szczególnego wyrazu. Dlatego też ten rodzaj papierów dedykowany jest projektom, w których estetyka i elegancki wygląd są kluczowe.

Różnorodne zastosowanie

Wbrew pozorom papier perłowy może mieć wiele zastosowań. Możliwe jest to dzięki zróżnicowanej gramaturze podłoża, która waha się w przedziale 280-330 g/m2. Papier perłowy o niższej gramaturze sprawdzi się w formie wkładek wklejanych w środek zaproszeń czy kartek okolicznościowych. Uzupełnieniem oferty drukarni jest możliwość zamówienia kopert z papieru perłowego, które będą się wpisywać w projekt zaproszeń czy kartek.

Papiery o większej gramaturze to dobre podłoże dla różnego rodzaju kart okolicznościowych, składanych zaproszeń, winietek czy menu. Papier perłowy wykorzystywany jest również coraz częściej w projektach biznesowych wizytówek. Różnorodna kolorystyka i duża estetyka podłoża dają szerokie możliwości w projektowaniu oryginalnych wizytówek biznesowych.

Odpowiedni umiar

Ważną kwestią dotyczącą wykorzystania papieru perłowego w druku jest zachowanie odpowiedniego umiaru w projekcie graficznym. Dotyczy to zarówno stosowanych w nim kolorów, jak również późniejszych uszlachetnień wydruku. Ze względu na estetyczny wygląd podłoża, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie w projektach graficznych jednego koloru wyróżniającego się na tle papieru. Nawet wizytówka w ciemnych kolorach z białym nadrukiem będzie wyglądała bardzo estetycznie. Dlatego też odpowiedni dobór koloru nadruku do barwy podłoża wystarczy, aby całość wyglądała bardzo gustownie.

CZYTAJ  Czarny jak smoła! Czy warto wykorzystywać czerń w kampaniach promocyjnych?

Papier perłowy jest podłożem drukarskim, które nie wymaga dodatkowych uszlachetnień. Już sama metalizowana powłoka jest właściwym ozdobnikiem projektu. Oczywiście można pokusić się o lakierowanie wydruku, jednak warto przemyśleć, czy projekt naprawdę tego wymaga. Jeśli klientowi szczególnie zależy na lakierowaniu, to ciekawym rozwiązaniem w przypadku tego rodzaju papierów jest lakier 3D, który nada dodatkowego efektu trójwymiarowości.  W przypadku papieru perłowego nie stosuje się raczej tłoczeń czy hot-stampingu. Dodatkowe zdobienie druku jest najzwyczajniej niepotrzebne, ponieważ już samo podłoże prezentuje się niezwykle wytwornie. Tym bardziej, że szerokie możliwości zdobnicze stwarza już samo wykorzystanie papieru perłowego. Jego unikalna struktura i perłowy połysk doskonale sprawdzają się w projektach drukowanych z tzw. wybrania. Dzięki tej technice możliwe jest osiągnięcie chociażby złotych liter na ciemnym tle bez konieczności stosowania dodatkowych uszlachetnień. Wyjątkową strukturę podłoża warto również wykorzystywać w produktach prezentujących kamienie szlachetne (np. w katalogach biżuterii).

Masz pytania dotyczące drukowania? A może chcesz wydrukować niestandardowy projekt? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Magdalena Wasik – magda.wasik@kserkop.pl

 

CZYTAJ  Prasa firmowa - dlaczego opłaca się ją drukować?

Ostatnio zmodyfikowane: Kwiecień 23, 2018

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Kserkop lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!