Web2Print czy porady handlowca – co wybrać?

web2print

Każdy z nas lubi być dobrze obsłużony. Jednak skaczący naokoło handlowiec to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Szczególnie, kiedy jesteś w stanie samodzielnie złożyć zlecenie za pośrednictwem dedykowanego systemu. Czy zamówienie do drukarni lepiej składać za pośrednictwem handlowca czy web2print?

Relacje, które buduje człowiek

Kwestią bezsprzeczną jest, że żaden – nawet najlepszy – program komputerowy nie jest w stanie zbudować takiej relacji z klientem, jaką daje spotkanie z drugim człowiekiem. Możliwość kontaktu z handlowcem i omówienia szczegółów projektu dodaje pewności, że Twój wydruk trafił w dobre ręce. Ponadto handlowiec z wieloletnim doświadczeniem może zasugerować Ci rozwiązania, o których dotąd nie pomyślałeś.

Wspólna dyskusja nad projektem to nie tylko szansa na spojrzenie na produkt z innego punktu widzenia, ale również okazja do nawiązania biznesowej relacji z wykonawcą. Dużym atutem współpracy z handlowcem jest także możliwość ciągłego kontaktu w przypadku pojawienia się nowych pytań dotyczących realizacji druku.

Web2Print – intuicyjny i wygodny system

Chociaż drukarnie posiadają swoich profesjonalnych doradców, coraz częściej proponują klientom inny system składania zamówień. Przykładem jest Drukarnia Online (Web2Print), którą udostępnia Kserkop. Specjalna, elektroniczna platforma pozwala klientowi samodzielnie wycenić oraz złożyć zamówienie. Określenie podstawowych parametrów produktu i wgranie projektu wystarczy, aby zlecić wydruk bez konieczności spotykania się z kimkolwiek. Poza tym po złożeniu zamówienia na bieżąco dostępny jest podgląd kosztów jego realizacji. Dużym ułatwieniem dla klientów korzystających z tej opcji są również udostępnione szablony i instrukcje dotyczące poszczególnych produktów, jakie można importować do programu graficznego i wykorzystać do przygotowaniu pliku.

Masz pytania dotyczące drukowania? A może chcesz wydrukować niestandardowy projekt? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Magdalena Wasik – magda.wasik@kserkop.pl

Minusy, o których trzeba pamiętać

Zarówno doradztwo handlowe, jak też skorzystanie z Web2Print mają swoje zasadnicze zalety i wady. W pierwszym przypadku masz pewność, że Twoja wizja projektu została odpowiednio zrozumiana, co przełoży się na jej odwzorowanie w wydruku. Jednak z drugiej strony osobiste spotkania z doradcą wymagają poświęcenia dodatkowego czasu. Szczególnie, kiedy zamówienie wymaga kilku konsultacji.

W przypadku Web2Print proces złożenia zamówienia przebiega o wiele szybciej i może być zrealizowany niemal z każdego miejsca za pośrednictwem komputera. Z drugiej strony w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek wątpliwości odnośnie realizacji wydruku, nie masz możliwości skonsultowania problemu od razu, jak to jest w przypadku opieki handlowca. W takiej sytuacji musisz albo liczyć wyłącznie na swoją intuicję i podjąć decyzję sam, albo skontaktować się właśnie z BOK drukarni. Dlatego też ten system zamówień polecany jest przy składaniu zamówień mało skomplikowanych lub przy realizacji tego samego projektu po raz kolejny (wtedy wiesz już, jakie parametry i opcje wydruku powinieneś wybrać).

Dobra drukarnia dba o klienta

Rozważając skorzystanie z Web2Print, trzeba mieć na uwadze, że w momencie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących zamówienia, zawsze do Twojej dyspozycji są doświadczeni doradcy drukarni. System jest innowacyjnym rozwiązaniem skierowanym do klientów, dla których określenie parametrów realizacji wydruku nie jest żadnym problemem. Jeśli specjalizujesz się w projektowaniu graficznym, to spotkanie z handlowcem będzie dla ciebie jedynie stratą cennego czasu. Natomiast jeśli nie jesteś przekonany, w jaki sposób powinien być zrealizowany Twój projekt, wsparcie doświadczonego doradcy będzie dla ciebie niezwykle cenne.

Pamiętaj, że celem drukarni jest obsłużenie Cię w sposób profesjonalny i kompleksowy. Możliwość wyboru między elektronicznym systemem zamówień a fizycznym doradztwem handlowca ma służyć jedynie Twojej wygodzie.

Ostatnio zmodyfikowane: 11 grudnia, 2017

Zarejestruj się już dziś w Drukarni Olleprint lub Foto Kserkop i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu -30% na pierwsze zamówienie!